Kliendid meist

Timerita

Tahan soovitada kõigile, kes on tööandjad ja ühtlasi kes kuskil on ehk ka töövõtjad, sellist ettevõtet, nagu Meti Personaliabi OÜ. Olen ise selle väikese ettevõttega teinud personalialast koostööd ja võin öelda et teadjad inimesed on seal tööl, oskavad asju näha nii tööandja seisukohast kui ka töövõtja vaatevinklist. Mina olen pöördunud kui tööandja, saanud omale pädevad töölepingud ja ametijuhendid, mida kasutan oma igapäevases töös (personali palkamisel). Igasugused töövaidlused ja personalialased konsultatsioonid!
Kui endal juriidilisi teadmisi napib tasub kindlasti Meti enda koostööpartneriks võtta.

Merike Veider
www.timerita.com
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………Logotrade

Sain kutse töövaidluskomisjoni, sest üks minu pettuselt tabatud töötaja vaidlustas lahtilaskmise ja nõudis hüvitiseks ulmelisi summasid. Kuna pettus (või õigemini vargus) oli ilmselge, otsustasin oma jõududega hakkama saada ja läksin töövaidluskomisjoni istungile suhteliselt kerge südamega. Paraku oli endisel töötajal kaasas hea jurist, kes oskas musta valgeks rääkida. Vastaspoole juristi tegevuse tulemusena hakkas töövaidluskomisjoni meelsus vägisi kalduma sinnapoole, et pean vargale suurema summa peale maksma. Õnneks katkestati istung, et vastaspool saaks oma nõuet täpsustada. Mõistsin, et asi võib käest ära minna ja palkasin METI ennast esindama. Järgmisel istungil, kus olin rohkem kuulaja rollis ja minu eest rääkis palgatud esindaja, nägin töövaidluskomisjoni suhtumises muutumist minule positiivses suunas. Asi lõppes sellega, et töötaja pidi oma nõudmistest loobuma ja minule jäi võimalus hoopis temalt suurem summa tagasi nõuda.

Anti Saluneem
Logotrade OÜ
http://www.logo.ee

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

AntivammLogo

Väikese firma omaniku ja juhina tuleb mul vahest oma kontorilaua tagant püsti tõusta, et mõnel praktilisel toimingul ka ise käed külge lüüa. Nii juhtuski, et ükskord laos töötades jäi mul käsi  kastide vahele kinni ja nii õnnetult, et pidin traumapunkti pöörduma. Seal ütlesin pahaaimamatult nii, kuidas asi oli – et õnnetus juhtus laos tööd tehes. Sain traumapunktist abi ja elu läks edasi, kuni tööinspektor minuga ühel päeval ühendust võttis. Traumapunkt oli teatanud minuga toimunud tööõnnetusest Tööinspektsiooni. Nüüd selgus, et mina, kes ma olen iseendale tööandja, olin rikkunud seadust ja jätnud iseenda, kui töötaja vajaliku kaitseta, sest tööks nõutav dokumentatsioon oli minu firmas puudulikult vormistatud või hoopiski olematu. Õnneks ei olnud tööinspektor kõige kurjem mees ja sain esialgu trahvi asemel ettekirjutuse koos tähtajaga, millal puudused peavad olema likvideeritud. Tuju võttis see siiski ära, sest tellimused vajasid täitmist ja firma edukuse seisukohalt oli mind seal palju rohkem vaja, kui hakata sulepeast välja imema mingit dokumentatsiooni, mille vormistamisest oli mul üsnagi pealiskaudne ettekujutus. Kus ma selle aja võtan? Kas ma saan kindel olla, et see, mis ma teen, ka tööinspektorile sobib?
Ühelt oma koostööpartnerilt sain muu jutu sees teada, et on olemas ettevõtteid, kes tegelevadki just väikeste firmade personaliabiga. Võtsin kontaktid ja edasine läks minu jaoks väga lihtsaks. METI võttis ise ühendust tööinspektoriga, korrastas minu probleemse dokumentatsiooni, esitas need tööinspektorile ja lõpetas juhtumi nii, et mina tööinspektoriga enam kohtuma ei pidanudki. Minupoolne ajakulu piirdus ühekordse kohtumisega METI-ga minu enda kontoris, paarile  telefonikõnele vastamisega ja võisingi tehtud töö e-posti teel vastu võtta.
Mis see mulle maksma läks? Rahaline kaotus oli igal juhul väiksem, kui võimalik trahv ja mõeldes aja peale, mis ma muidu tellimuste täitmise (loe raha teenimise) asemel oleksin pidanud kulutama nõutava dokumentatsiooni väljamõtlemise peale, siis leian, et tulin olukorrast igati kasudega välja.

Margus Helisalu
Antivamm Ehitus OÜ

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Devori kaubandus

 

 

 

 

Firma tegevuses ei ole personalitööd just palju, kuid probleemide korral on Tiiduga suhtlemisest alati abi olnud.

Andrus Belials
Devori Kaubanduse AS
http://www.devor.ee