Värbamiskonsultatsioon

Inimeste värbamisel on vaja väga täpselt teada, keda vajatakse, kuidas ja millised vajadused kuulutuses välja tuua ning kuskohas kuulutust avaldada. METI pakub võimalust konsultatsiooni käigus saada vakantsile asjatundlik ametiprofiil.

Ametiprofiili koostamine on eelduseks, et saaks hakkata otsima ettevõttesse vajalike oskuste, kogemuste ja haridusega inimest. Ametiprofiilis kirjeldatakse ära vakantsi nimetus, põhifunktsioonid, nõuded erialasele töökogemusele, keeleoskustele ja soovitavad isiksuseomadused.

Kvaliteetne ametiprofiil on baasdokumendiks nii töökuulutuse, ametijuhendi kui ka töölepingu koostamiseks.

Kuidas jõuda oma sihtgrupini, kus on meie jaoks vajalikud töökäed? Sellele küsimusele vastuse leidmiseks tuleb ette kujutada, milline on ideaalne töötaja sinu ettevõtte jaoks. Kas ta on mees või naine, kas ta õpib hetkel kutse- või ülikoolis või on hoopis pensionieelik, kas ta on pereinimene ja omab kogemusi lastega, kus ja kuidas ta puhkab või millised on tema  hobid jne.

Oma ideaalse töötaja leidmine on oluline, sest siis:

  • saad valida sobivaima strateegia nendeni jõudmiseks,
  • tead täpselt, mida neile öelda, et nad sinu ettevõttes töötaksid,
  • vähendad oma värbamiskulusid,
  • suurendad oma edu võimalust, sest ettevõtte vara on sellega sobivad töötajad.

Kuivõrd laekunud CV-de hulk võib mõnel juhul ületada igasugused ootused, siis kogenud CV-de hindaja on parim tööriist sellest infohulgast läbi närimiseks. Ettevõttes, kus personalitöötajat eraldi ei ole, on mõistlik jätkata oma igapäevaste ülesannetega ja jätta CV-de esialgne hindamine ja intervjuude läbiviimine professionaalide hooleks.

Telli värbamiskonsultatsioon siit.

Tagasi